Heming hunting
dnes je sobota,  26. október 2024,  meniny má Demeter,  spln: 15. november 2024,  dnes východ slnka: 07:28,  dnes západ slnka: 17:32
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

22 creedmore - dostupnosť na slovensku + stavba zbrane - diskusia

autor: off MatusMF
pridané: 18.9.2024 13:22
Zdravím , mám zaújem vyskladať si zbraň v kalibri 22 creedmoore. Viem že je to uplné nový kaliber a veľmi ma zaujali jeho vlastnostami. Chcem ho používať aj na polovanie ale aj ako zbraň na tréning streľby na veľé vzdialenosti. Nemám skúsenosť s tým ako by som si mohol zbran v takomto kalibri zadovážit. Našiel som na internete že niektoré firmy ponúkajú aftermarket pre-fit hlavne v tomto kalibry pre platformy ako Ruger American , svage axis/110, a pod. Sú to však všeto firmy v USA tak neviem ci už aj niekto na Slovensku ponúka hlavne v tomto kalibri , či sa to dá cez niekoho napr objednat alebo či mi niekto u nás vie vyrobiť takúto hlaven aj na objednávku. Ide mi o tento konkrétny kaliber platformu zbrane by som prispôsobil dostupnosti hlavne. Je treba na tento kaliber ešte počkať, kým sa viac rozšíri aj u nás ? Aké sú momentálne možnosti ? Viem mi niekto poradiť ?
počet zobrazení: 748
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off xwolf, 27.9.2024 o 12:20

Zbytočne to komplikujete hoši. Zbraň v 22CM je zatiaľ takmer nedostupná, strelivo detto. Ak ju chceš, tak postaviť sa dá a ty potrebuješ prebíjať. Treba zohnať pušku s krátkym záverom (Rem 700, Bergara a pod. v 308W, alebo inom vhodnom kalibri), potom zohnať hlavňovinu so správnym stúpaním vývrtu, ďalej puškára, ktorý je schopný zohnať komorový výstružník v čase kratšom ako jeden rok, no a nakoniec nakúpiť komponenty na prebíjanie - to je už ten najmenší problém. Ak sa v tom ale neorientuješ a nemáš na to čas a trpezlivosť, tak sa na to vykašli a kúp si hotovú novú pušku v 22-250 Rem, 243 Win, alebo 6mm Creedmoor. Odpadne ti kopa problémov a môžeš v pokoji poľovať. Áno, sú tam určité kompromisy, ale tak niečo za niečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lorgarius, 27.9.2024 o 9:52

Reakcia na príspevok od MatusMF, 26.9.2024 o 21:52 :
skus napisat do Bergary - robia aj hlavne pre zbrane inych vyrobcov aj puskarov a mali predstavit aj svoju seriu custom carbon barrels. ak niekto robi/bude v dohladnej dobe robit zbrane a hlavne v Europe pre 22Creedmor, tak by som tipol ze to bude Bergara a mozno Tikka, kedze znacna cast ich produkcie ide do USA a T3 je tam velmi oblubeny zaklad pre rozne strelecke specialy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusMF, 26.9.2024 o 21:52

Reakcia na príspevok od lorgarius, 23.9.2024 o 8:08 :
Ako počítal som že nejak tak to aj bude ,že nebude to velmi lahké , s prebíjanim by nebol nejaký problém skôr mi išlo o to či je to mozné nejak za rozumných okolností vyskladat si a ci by som sa dostal na celkovú investíciu niekde medzi 2500-3000 , ale už zvazujem ze mozno zvolím zatiaľ dostupnejší kaliber a spravím si zbraň podľa mojich predstáv v nejakej rozumnej cene a ak to bude aj u nas viac dostupné tak to potom zmením. Mna hlavne zaujímalo či by sa v tom kalibri dala nejakemu slovenskemu/ európskemu vyrobcovi dat vytvoriť hlaven a použIť na nejakej dostupnej platforme zbrani. Len potom sa aj obávam či to bude mať aj také vlastnosti ako prave tie zbrane ktoré si spomínal ako od horizon alebo christensen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lorgarius, 23.9.2024 o 8:08

ahoj, ja byt tebou tak pockam a to mozno aj par rokov. chapem, ze si z videi a dat k 22creedmore nadseny a najradsej by si mal pusku hned, ale...vyber streliva mizerny, vyber zbrani mizerny v USA v europe zbrane ani strelivo zatial myslim ziadna zbrojovka nevyraba. pusky robia len "semi customs vyrobcovia" ako Fierce, Christensen, Horizont v USA na objednavku. tie sa pohybuju od 2000USD hore/alebo nechat si postavit special po kupe hlavne. pripocitaj clo + dph + poplatok pre firmu co zabezpeci dovoz + puskar + cakacka mozno par mesiacov, ak sa conlnici budu citit dolezito. strelivo si budes musiet prebijat sam, inak mas na vyber az dva druhy - jedna hunting a druha precision od Hornady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pepko28, 20.9.2024 o 13:57

Príspevok bol administrátorom (spravca-lovuzdar) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov