Heming hunting
dnes je sobota,  26. október 2024,  meniny má Demeter,  spln: 15. november 2024,  dnes východ slnka: 07:28,  dnes západ slnka: 17:32
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Kaliber 7x65 - diskusia

pridané: 5.8.2024 21:43
Dobrý deň, vlastnim GuľaBrok Blaser 12/7x65r a chcel by som sa spytat ake strelivo do toho. Par streliv som už vyskúšal ale nestriela to vobec presne. Za odpoved vopred Ďakujem
počet zobrazení: 1 370
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Peter10, 16.8.2024 o 17:50

Hm... zaujímave. 5.8 sa zaregistrujem , požiadam o radu a do 16.8 si ani neprečítam odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hickok, 8.8.2024 o 22:26

Je to guľobrok, pozor, je leto teplo, Ale toho sa nedá páliť Krista krížom jedna rana za druhou, ako bolo správne napísané, nastreliť na studenú ranu, dávať jednoducho pauzy medzi ranami. Možno by nebolo odveci poriadne vyčistiť hlaveň, oborne a chémiou. Samozrejme, treba brať do úvahy veci, ktoré boli napísané v predošlých príspevkoch ako strelivo, montáž, optika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 8.8.2024 o 14:48

No toto je zasa za diskusia. Napíšeš tu svoju skúsenosť ale s toho stručne ho popisu sa nedá usúdiť co ti to robí, čo si skúšal aké strelivo a ako sa to správa. 7x65R majú twist 1:12 až 1:10 za normálnych okolnosti to bude ťahaťci už 150gr strelu až po 170gr. Tieto raze nemusia veľmi dajaký nadupany monolit ani príliš dlhú strelu. Ako ti tu už písal luboslav skus Geco TM ak to nepotiahne prestne nehľadaj pricinu v strelive. Ta môže byť že tej zbrani niekto poriadne ublížil. Poznáš históriu zbrane? Bývali majiteľ aké strelivo strieľal? Keď si kupoval tu zbraň ako ti ju predviedol ako si ju skúšal? Ako sa ta zbraň vtedy správala. Nemusí to byť len hlaveň môže to byť drevo podpažbie, kovanie, montáž, puškohľad strelec. Toho je viec a možno pre to sa jej niekto vzdal a predal ti ju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off luboslav, 7.8.2024 o 8:24

Skús Geco plus 11g. Ak Ti nepôjde presne tak je problém inde. Ak to bude robiť slušný nástrel, tak prejdi na RWS KS 10,5 g a tam už ostaň navždy. Samozrejme nastreľovať podľa všeobecne platných pravidiel.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 6.8.2024 o 21:11

Neuviedol si aký presne typ zbrane máš, ja mám Blaser BBF 95 s volne plávajúcimi hlavňami v tomto kalibri a odskúšal som tiež viacero druhov streliva aj v rôznych gramážach a všetko po precíznom nastrelení strieľalo presne a k spokojnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kulti, 6.8.2024 o 20:26

Mám kaliber 7x65R v českej 502.3.Podľa mňa je to presný kaliber, treba sa aj zžiť s flintu, mne to trvalo trošku dlhšie,dokonca som ju chcel aj predať. Ale teraz by som ju už nepredal,je to presná zbraň aj kaliber, na strelnici to hlavne nastreľ na studenú ranu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 5.8.2024 o 22:19

Jakub,že to nestrieľa presne nemusí byť spôsobené strelivom,je tu viac možností čo môže byť vadné,optika, montáž a iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
www.LUK.sk