Heming hunting
dnes je nedeľa,  8. september 2024,  meniny má Miriama,  spln: 18. september 2024,  dnes východ slnka: 06:18,  dnes západ slnka: 19:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Tikka t1x 16,5" vs bergara bmr - diskusia

autor: off rossler
pridané: 29.6.2024 14:57
Má niekto s týmito zbraňami skúsenosti?rnVýhody, nevýhody, spúšť, presnosť.
počet zobrazení: 790
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Badzgal, 9.7.2024 o 9:08

Ja mám Tikku T1x 22LR čisto len na súťaže M800/M400 a pod. teraz mam s ňou už druhý rok súťaží za sebou a spokojnosť. Mne sedí dobre jediné úpravy čo som robil, že som kúpil gumenú pätku na pažbu, povodne tam bola len plastová taká úzka a pištoľovú rukoväť takú tú čo ide viac do kolma. (plastová pažba) Čo sa týka spúšte na súťaž mi to to úplne vyhovuje je to dosť jemné nato aby som sa nemusel báť dajakého strhávania a pod... dalo by sa ešte jemnejšie ale to už je aj podľa toho čo komu ako sedí ...mne sedí to továrenské nastavenie :D taktiež mam aj guľovnicu T3 a spúšte sú identické čiže som zvyknutý :D Čo sa týka streliva používam .22LR Norma LR TAC-22 40gr a taktiež spokojnosť. Pridám aj foto z tréningu a myslím že to bude stačiť :D Tikka t1x 16,5 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rossler, 4.7.2024 o 8:58

Reakcia na príspevok od MMasska, 3.7.2024 o 17:00 :
MMasska chcel by som to na poľovačku ale zároveň aj strelnica tréning a rôzne poľovnícke súťaže . Žiadne longrange.. vyžadujem presnosť ,dobrú spúšť. Rozhodoval som sa medzi týmito dvoma ale zohľadňujem Peter cena kvalita . Niečo do 600- 700 € . Kaliber 22 LR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 3.7.2024 o 17:00

Vôbec si nenapísal že na čo to chceš ani v akej ráží? Či s tým chceš polovat alebo strelnica súťaže MO long range, urban? Veľa záleží čo od toho očakávaš a koľko do toho chceš investovať. Rozhoduje sa len medzi týmito dvoma alebo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 3.7.2024 o 12:01

Pozri si české Lovecké fórum, sekcia guľové zbrane. Je tam samostatné vlákno na Tikku T1x, niečo som tam popísal, ako som to poskladal, čo som upravil. S Bergarou mám obmedzenú skúsenosť, jeden kus bola nejaká odľahčená karbónová verzia, druhá bola klasické prevedenie. Majitelia sa ich rýchlo zbavili, obe zbrane mali rovnaký problém pri podávaní náboja zo zásobníka do komory - náboj narážal na stenu hlavne a potom smeroval mimo komory do medzery medzi puzdrom záveru a hlavňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM