Heming hunting
dnes je piatok,  18. október 2024,  meniny má Lukáš,  spln: 17. október 2024,  dnes východ slnka: 07:15,  dnes západ slnka: 17:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Turista počas poľovačky v revíri - diskusia

autor: off mlino
pridané: 20.6.2024 10:10
Ahojte, stala sa mi taká nemilá skúsenosť. Jún, niečo okolo 23:30 sme sa dvaja pohybovali po turistickej značke- magistrále, 500m od hlavnej cesty. Zrazu na nás niekto zasvietil reflektorom z diaľky, prebehla komunikácia, kričali že sú poľovníci. Akurát sa tam lomil chodník a pokračovali sme od nich preč, dobehli nás na aute.rnOd začiatku sa to nieslo v agresívnom duchu, že sme im vyplašili zver, ked už chceli strieľať, že nás skoro zastrelili keby nemali nočné videnie, že si mohli myslieť že sme pytliaci.rnJeden z nich mal dlhú zbraň zavesenú na ramene po vystúpení z auta. Celý čas sa oháňal tým, že tu je s nimi policajt, že ho zavolá a budeme mať problém za porušovanie zákona. Na otázku aký konkrétne zákon sme porušili mi nebol schopný odpovedať, nejednal slušne, celý čas sa agresívne rozkrikoval, myslel som, že dostaneme po hube. Nebolo to úmyselne behanie v noci po lese, takáto situácia sa mi stala prvý x za tisíce nachodených kilometrov. V rodine mám kopu poľovníkov, nikomu nechcem robiť problémy a úmyselne behať v noci po lese. Tak sa pýtam tu, aký zákon sme porušili a aký to mohlo mať právny postih? A je nejaký ucelený informačný systém ako zistiť či na danom mieste bude prebiehať poľovačka?
počet zobrazení: 1 943
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off WolfHunter, 22.6.2024 o 8:56

Momentalne mam skusenosti z mojho recviru ze sa nikto neunuva spytat ci vobec moze zakladat cyklotrasy turisticke chodniky...par rokov dozadu sme sa zabavali zbieranim kadejakych stuziek znaciek...potom premalovavanim na vlastnu päsť vznikajucich znaciek...vrchol bol ked sa urobil polovnicky chodnik ktory casom vyuzili na tursiticku trasu...v reviri kde je vsetko v sukromnych rukach ked som volal na klub turistov tak mi tam chlap kokotal...o tom coho su schopni ludia v noci hovorit ani nebude skripala nam polovna straz co verim ze sa zmeni ale zaraza ma fakt ze su polovnici brany ako cosi nadbytocne ci prekvapive v lese...kadejake aplikacie v mobiloch ukazu mapy kde su vyznacene cesty a nikoho nezaujima aky ucel vobec maju nevyjadrujem sa k oficialnym trasam ktore ak su permanentne vyuzivane tak normalny polovnik predsa nepojde lovit niekam kde je zvyseny pohyb nema to efekt ani to nie je bezpecne ale obcas mam pocit ze vazne este treba rozmyslat za ludi co je toto za dobu?strasne mi chyba kedsi na hraniciach boli tabule...co sa smie co nie a pametam si bol tam vyznaceny cas kedy je mozne sa pohybovat a kedy nie takisto pred vstupom na lesnu cestu byvali horar o to dbal lebo ked clovek siel okolo tabule a len na nu mrkol tak sa minimalne zamyslel dnes si kazdy mysli ze si moze robit co chce...nezastavam ani jednu stranu ale praktizovat turistiku v noci minimalne znamena ze zides z chodnika ak pisese ze bol dost komplikovane znaceny a ak mi na polovacke vznikne situacia ze odrazu sa kdesi zjavia celovky moze to nadobudat dojem nejakych nekalych cinnosti su to len domnienky a naozaj je obcas tazke byt diplomat pretoze za mojho polovania som si hlavne z polskymi obcanmi pri porusovani zakona uzil viac nez dost...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off dede, 12.10.2024 o 22:59

Reakcia na príspevok od frzo, 11.10.2024 o 21:59 :
Frzo - chodte na stránku Min. podhospodárstva rozvoja vidieka SR, sekcia Poľovníctvo tam je odpoveď... Jeden čas sa hovorilo, že na východe nič nieje ( keď zmizol Okoličány ) ale mobil internet by mohol ísť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off frzo, 11.10.2024 o 21:59

Reakcia na príspevok od schmetterling, 28.9.2024 o 13:20 :
Zdravím vás chcem sa spýtať je to tam tak zvláštne napísané ale môže sa loviť celú noc aj jelene 2 3 4 VK keďže je tam napísané raticova zver? Ďakujem za objasnenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schmetterling, 28.9.2024 o 13:20

Reakcia na príspevok od Rado2404, 27.9.2024 o 20:03 :
Z akého dôvodu? Do 28.02. 2025 platí výnimka zo zakázaných spôsobov lovu a raticová zver sa môže loviť celú noc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Rado2404, 27.9.2024 o 20:03

Len tu nikto nespomina ze na daniela tam nemali co polovat o 23:30. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 22.6.2024 o 16:54

súhlas aj s Dedem,aj Wolfhunterom,pri vyznačovani turistických chodníkov nikto nepýta suhlas majitelov,či možu,oni si jednoducho chodníky a cesty vyznačia,volný pohyb hubarov,turistov,obdivovatelov prírody kedykolvek a kdekolvek v revíri,zabuda sa na jednú vec,na rozdiel od tých vsetkých si polovnici platia za to ,že tam možu byť,vsak za prenakmy pozemkov platíme predsa najom,mi musíme,ostatní nemusia ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off WolfHunter, 22.6.2024 o 8:56

Momentalne mam skusenosti z mojho recviru ze sa nikto neunuva spytat ci vobec moze zakladat cyklotrasy turisticke chodniky...par rokov dozadu sme sa zabavali zbieranim kadejakych stuziek znaciek...potom premalovavanim na vlastnu päsť vznikajucich znaciek...vrchol bol ked sa urobil polovnicky chodnik ktory casom vyuzili na tursiticku trasu...v reviri kde je vsetko v sukromnych rukach ked som volal na klub turistov tak mi tam chlap kokotal...o tom coho su schopni ludia v noci hovorit ani nebude skripala nam polovna straz co verim ze sa zmeni ale zaraza ma fakt ze su polovnici brany ako cosi nadbytocne ci prekvapive v lese...kadejake aplikacie v mobiloch ukazu mapy kde su vyznacene cesty a nikoho nezaujima aky ucel vobec maju nevyjadrujem sa k oficialnym trasam ktore ak su permanentne vyuzivane tak normalny polovnik predsa nepojde lovit niekam kde je zvyseny pohyb nema to efekt ani to nie je bezpecne ale obcas mam pocit ze vazne este treba rozmyslat za ludi co je toto za dobu?strasne mi chyba kedsi na hraniciach boli tabule...co sa smie co nie a pametam si bol tam vyznaceny cas kedy je mozne sa pohybovat a kedy nie takisto pred vstupom na lesnu cestu byvali horar o to dbal lebo ked clovek siel okolo tabule a len na nu mrkol tak sa minimalne zamyslel dnes si kazdy mysli ze si moze robit co chce...nezastavam ani jednu stranu ale praktizovat turistiku v noci minimalne znamena ze zides z chodnika ak pisese ze bol dost komplikovane znaceny a ak mi na polovacke vznikne situacia ze odrazu sa kdesi zjavia celovky moze to nadobudat dojem nejakych nekalych cinnosti su to len domnienky a naozaj je obcas tazke byt diplomat pretoze za mojho polovania som si hlavne z polskymi obcanmi pri porusovani zakona uzil viac nez dost... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off dede, 21.6.2024 o 23:36

Reakcia na príspevok od mlino, 21.6.2024 o 22:14 :
Šanko - čo Ti povedali poľovníci, ktorých máš v rodine ? Podľa mňa ste si zle rozvrhli čas na túru, aj na turistike platia určité pravidlá kôli bezpečnosti. V horách sa okrem hríbárov, Vás turistov, ochranárov objavujú v poľovných revíroch aj poľovníci, to si mohol od rodinných poľovníkov vedieť. Kedže bola tma, ako uvádzaš, svietili ste si baterkou, čelovkou ? Svetlom ste mohli na seba včas upozorniť. To, že poľovníci boli pri aute na zemi alebo by boli na posede, tým nič neporušili. Aká bola Vaša vzájomná komunikácia, to je individuálne od daného jedinca. K lovu daniela - Min. pôdohosp. a rozvoja vidieka povolilo na území SR Mimoriadny lov v čase ochrany lov : Danielica ( samica - žena daniela ) v čase od 2.04. 2024 do 31.07. 2024, Daniel I. veková trieda - jednoročný v termíne od 2.04. 2024 do 31.08. 2024. To, či si niečo porušil k tomu sa nedopátrame lebo aj Tvoj príspevok - príspevky môžu byť zámerne upravené, kedže neuvádzaš konkrétnu lokalitu, kde k incidentu došlo . Píšeš, že ste išli podľa GPS, daj súradnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off mlino, 21.6.2024 o 22:14

Turistický chodník je to oficiálny vyznačený v mapách. Priamo na tom mieste kde sme boli vyznačený asi v teréne nebol, bola to taká lúka a húštiny kde nebolo kde umiestniť značku, ale bol vyznačený pár desiatok metrov pred tým miestom, a za tým miestom kde sme aktuálne boli. Podľa GPS záznamu sme išli po správnej cestičke. Poľovníci neboli na posede, boli na zemi pri aute. Vraveli, že sme im konkrétne vyplašili daniela, ako pozerám tie sa v júni loviť nemôžu? Kontrolnému orgánu, poľovnej stráži alebo hocikomu kompetentnému by som nemal problém sa legitimizovať, ale určite nie poľovníkovi, ktorý huláka jak v krčme, nevie jednať normálne a potrebuje si na nás niečo dokazovať. Zbojnik1 presne tak to bolo, počas predchádzajúcich 12km nebolo miesto, kde by sa dala bezpečne stráviť noc, tak sme museli potiahnuť do tmy. 10km z toho sa šlo po asfalte cez mesto, dedinu, záhradkársku osadu a prvé miesto kde sa dalo bezpečne zložiť a mali sme tam naplánované ísť, bolo tesne za miestom incidentu. rys2- znova sa dostávam k tomu, áno porušil som nejaký etický kódex, ale porušil som aj nejaký zákon? keď sa mi pán poľovník toľko navyhrážal pokutami problémom a neviem čím všetkým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on zbojnik1, 21.6.2024 o 6:23

ucelený systém poľovačiek neexistuje do ktorého by si sa vedel pozrieť aj ty ako turista. ale o takje dobe sa predpokladá že niekto na tom posede sedieť bude. správanie jednotlivca možno prehnané bolo no ako poľovná stráž by som ťa minimálne legitimoval kvôli podozrenie s pytliactva o takom čase turista chodiť je málo pravdepodobné aj keď stalo sa to už aj mne že to nocľahárne sme dorazili okolo polnoci. skôr by som sa opýtal či ten turistický chodník bol označený. že pri ňom bol posed ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 21.6.2024 o 1:12

23:30 hodina je uz cas aj pre turistu chodit po lese hodne pokrocily, naviac nie obvykly... vykazuje dovod polovnikov, resp. kontrolnych organov na pytanie sa... preto aj z tychto dovodov bolo spravanie polovnikov podla mna usudzujuc hlavne podla tvojho popisu a vyjadrenia NAMIESTE ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk